ساعت "های کپی" چیست

مقدمه

شاید واژه ‪"‬های کپی‪"‬ را از بعضی مغازه داران شنیده باشید ریشه و علت به وجود آمدن این واژه چیست؟ و شاید از خود پرسیده باشید چرا باید ساعت اصل خرید و چه تفاوتی در کیفیت ساعت دارد.


ساعت سوپر های کپیورود ساعت تقلبی


در اوایل دهه هشتاد شمسی ساعت های تقلبی به صورت نوظهور به بازار آمد که در آن زمان با هدف و استفاده اصلی خود فروخته می شد .
استفاده اصلی این نوع ساعت ها برای اشخاصی بود که از جایگاه و ثروت برخوردار بودند و خود دارای چندین ساعت اصلی بسیار گران قیمت بودند به طوری که وقتی این ساعت ها را دست می کردند هیچ کس به خود جرأت نمی داد که فکر کند این ساعت اصل نیست و در مغازه های کمی می توانستید این ساعت ها را پیدا کنید.

"به وجود آمدن کلمه "های کپی


کم کم برای این ساعت ها از واژه خارجی fake استفاده شد برای اینکه کلمه تقلبی زیبا نبود .


ساعت تقلبی


چندی بعد با زیاد شدن مغازه هایی که از این قبیل ساعت ها ی بی کیفیت و بی اصالت را عرضه می کردند برای رقابت با یکدیگر و اینکه چون از واژه صریح تقلبی استفاده نکنند از واژه هایی مانند "های کپی" , "کپی درجه یک" استفاده کردند و همچنین این رویه ادامه پیدا کرده تا واژه هایی مانند "های کپیِ های" , "سوپر های کپی" در حال حاضر استفاده می شود و پدیدار شدن واژه هایی مانند "های کپی شگفت انگیز"‬ نیز دور از ذهن نیست که تمامی این واژه ها برای فریب مشتری برای خرید یک ساعت تقلبی و کمرنگ کردن اصالت و کیفیت بسیار پایین یک ساعت تقلبی در ذهن مشتری می باشد.


ساعت های کپیامروزه شاهد آن هستیم که افرادی که حتی توانایی خرید یک ساعت اصلی ارزان قیمت را ندارند از این ساعت ها استفاده می کنند به طوری که حتی افرادی که اصل این ساعت ها را استفاده می کنند را باعث خجالت می کنند.

چرا ساعت اصل بخریم


سؤالی که شاید بسیاری از خود پرسیده باشند ولی هیچ گاه نتوانسته باشند از یک متخصص بپرسند

وقتی یک ساعت تقلبی می خرید در حقیقت شما یک فریب خورده اید . یک ساعت اصل تمامی قسمت های آن برای آن ساعت طراحی و ساخته شده اند ساعت قطعه های مختلفی زیادی دارد که شاید به چشم نیایند یا به آن ها توجه نکنید ولی اگر شما یک ساعت اصل ارزان قیمت بخرید برنده اید گاهاًدیده شده یک فروشنده یک ساعت تقلبی را به قیمت زیادی فروخته که حتی باعث تعحب شده که چه کسی این ساعت را خریده !!؟

در ساعت تقلبی چون تمام قسمت ها مناسب آن طراحی و ساخته نمی شوند کارکردآن با مشکلات زیادی مواجه می شود و هیچ نظارتی در ساخت آن وجود ندارد بازرسی وجود ندارد بسیار ساده است هیچ وقت نمی توان از یک شیاد توقع دیگری داشت.
ساعت های تقلبی در کارگاه های کوچک با قطعات نا مناسب با کمترین کیفیت و بدون دستگاه های مناسب برای مونتاژ و متخصصان مجرب تولید می شوند که فقط بتوانند مردم را فریب دهند.
بزرگترین راهنما برای ما خود مشتریان هستند کسانی که زیاد خرید می کنند اکثراً آگاهی خوبی دارند مثلاً کسانی که ساعت اصل زیاد خرید می کنند به محض اینکه ببینند تفاوت را احساس می کنند چون چشمان آنها به کیفیت عادت دارد.
کسانی هم که اطلاعی ندارند هم احتمالاً برایشان این مسئله مهم نیست پس به یاد داشته باشید افرادی که ساعت اصل استفاده میکنند خود خوب این ساعت هارا می شناسند ( مثال رولکس اصل یا هابلو و یا امگا و کارتیر و غیره) کسی که ساعت اصل دارد خود خوب اصل و تقلبی این ساعت ها را تشخیص می دهد و حتی گاهاً کلکسیون این ساعت ها را دارند و از یک ساعت فروش بهتر این ساعت ها را می شناسند.

یکی از بزرگترین ایرادهای ساعت تقلبی محل اتصال بند ها و تکه بند ها و پیچ و فلز استفاده شده و در پشت آنها و حکاکی بد و محل اتصال شیشه آنها می باشد از موتور و صفحه آنها نیز می گذریم محل های اتصال آنها واقعاً دردسر ساز می شود و حتی اگر بخواهید فقط به عنوان یک ساعت از آنها استفاده کنید به مشکل بر می خورید به سرعت ساعت کهنه می شود و به علت زیاد بودن این ساعت ها همه گمان دارند شما یک ساعت تقلبی ارزان و بی کیفیت به دست دارید.


ساعت های کپی


در مورد ضمانت که دیگر لازم به گفتن نیست که ضمانتی وجود ندارد هر روز ممکن است آن شخص برود و ضمانتی در کار نیست و از طرفی با سرپوش گذاشتن روی ایراد شما را دست به سر می کند و بعداًکه برای ضمانت بروید دیگر خبری از برخورد فریبنده نیست و در نهایت به شما خواهد گفت من که به شما گفتم تقلبی است و شما اصل آن را که نخریده اید
بنا به تجربه ای که دارم خرید ساعت تقلبی را به هیچ کس توصیه نمی کنم.

نویسنده ‫:‬ مهندس حامد پیشداد

logo-samandehi logo enamad

تاریخ آخرین ویرایش ۱۳۹۶/۴/۲۵ می باشد، انتشار مطالب این صفحه با ذکر منبع بلامانع می باشد © کلیه حقوق این سایت ثبت شده و محفوظ می باشد.