چگونه ساعت اصل بخریم

مقدمه

برای تشخیص ساعت اصل احتیاج به مهارت می باشد ولی برای راحت تر شدن مسئله راهکارهایی را در ذیل آورده ایم که نمی توان گفت صرفا برای ساعت اصل میباشد ممکن است فریب کاران بعضی از این اصول را رعایت کرده باشند پس با توجه به این نکات می توانید تا حدود زیادی از خرید ساعت تقلبی جلوگیری کنید. در این قسمت ما به طریقه خرید ساعت های اصل متناسب قیمت می پردازیم.

فروشگاه و نمایندگی های معتبر

برای خرید ساعت اصل ابتدا باید از مغازه های معتبر خریداری کرد بعضی اوقات می توان از چیدمان یک مغازه به سبک کار آن مغازه پی برد.
برای مثال برندهای معتبر از دیسپلی های بسیار زیبا استفاده می کنند و مغازه های تقلبی فروش معمولا از ساعت هایی مانند رولکس تقلبی و امگا تقلبی و هابلو تقلبی بسیار زیاد استفاده می کنند که اصل این ساعت ها قیمت بسیار بالایی دارند پس مغازه ای که اصل این ساعت ها را بفروشد از امنیت و دکوراسیون خاصی بهره مند می باشد و شاید تعداد ساعت بسیار کمی هم داشته باشد چون برای مثال امگا اصل از ۱۵۰۰ دلار شروع می شود رولکس اصل از ۴۰۰۰ دلار و هابلو اصل از۵۰۰۰ دلار شروع می شود و برندهای معتبر با مغازه هایی که ساعت تقلبی می فروشند همکاری نخواهند داشت.

انواع مغازه ساعت فروشی
ویترین ساعت فروشیجستجو در مرورگر

پشت در هر ساعت اصلی رفرانس مربوط به مدل ساعت وجود دارد که شما به راحتی می توانید آن را داخل مرورگر ( گوگل، سافاری، فایر فاکس، . . . ) تایپ کنید و با کلیک بر روی image در بالای صفحه باید عکس دقیق همان ساعت بدون هیچ گونه تغییری در رنگ صفحه یا بند به شما نمایش داده شود.

جستجو ساعت در مرورگربا ورود به سایت شرکت وارد کننده می توانید از قیمت و آدرس مراکز فروش معتبر برند مد نظر آگاهی پیدا کنید.

شاید برای بعضی دوستان جالب باشد و یا بخواهند از روی ساعت تشخیص دهند که آیا این ساعت اصل یا تقلبی است برای تشخیص به تجربه احتیاج دارید ولی ما به اختصار به شما مواردی را خواهیم گفت که شاید تا حدودی به شما کمک کند. ابتدا به اینترنت رفته و رفرانس ساعت را وارد کنید و عکسی که به نمایش درآمد باید عکس بدون تغییر همان ساعت باشد. در برخی از موارد حتی دیده شده که این مدل ساعت حتی در برند وجود ندارد و کلا چنین ساعتی ابتکار یک سازنده ساعت تقلبی است مثلا ساعت بربری مدل bu13 اصلا مدلی با بند دو رنگ رزگلد ندارد و یا اکثر طرح های گوچی تقلبی اصلا وجود ندارند .

تشخیص ساعت تقلبی


جعبه و ضمانت اصلی


تمامی ساعت های اصل از ضمانت معتبر و شرکتی و جعبه زیبا مربوط به همان برند برخوردارند، با نوشتن برند انگلیسی و اضافه کردن box در جلو نام برند می توانید در قسمت search در مرورگر و کلیک روی image می توانید جعبه و ضمانت اصلی برند را ببینید، نیز حتی قیمت جهانی آن را می توانید در سایت رسمی آن شرکت ببینید.


جعبه و ضمانت اصلی

مشخصات ظاهری


تمامی ساعت های اصلی از بدنه استیل یا طلا ساخته شده اند تعداد کمی از ساعت ها نیز از سنگ ‪“‬سرامیک‪”‬ یا بند ‪“‬رابر‪”‬ یا ‪“‬تیتانیوم‪”‬ واقعی استفاده می کنند که فلزی دودی رنگ و بسیار سبک می باشد.

تفاوت ساعت اصل و تقلبی یا فیک یا های کپی


برای اطلاع درباره جنس بدنه به بخش بدنه ساعت مراجعه نمایید.
حکاکی روی بدنه ساعت و در پشت ساعت اصلی نباید زیاد فرو رفته یا زیاد سطحی باشد اگر به صفحه ساعت های اصلی نگاه کنید نباید هیچ گونه ایرادی در آن وجود داشته باشد .
اگر دسته کوک را بیرون بکشیم نباید وقتی آن را می چرخانیم خیلی به راحتی یا به سختی بچرخد.
به شکل حرکت ثانیه شمار دقت کنید باید به زیبایی و به راحتی حرکت کند .
در کل همانطور که گفته شد تشخیص اصل بودن احتیاج به مهارت دارد که حتی بسیاری از همکاران تازه کار از آن برخوردار نیستند و در کل یک شخص ماهر بنا به عادت دیدش به ساعت اصل می تواند با توجه به نواقص ساعت تقلبی آن را تشخیص دهد و چون ساعت تقلبی نقص های بسیاری دارد فرد متخصص به راحتی می تواند تشخیص دهد.

نویسنده ‫:‬ مهندس حامد پیشداد

logo-samandehi logo enamad

تاریخ آخرین ویرایش ۱۳۹۷/۸/۱۰ می باشد، انتشار مطالب این صفحه با ذکر منبع بلامانع می باشد © کلیه حقوق این سایت ثبت شده و محفوظ می باشد.